Quantcast


Last updated: July 18. 2013 7:51PM - 986 Views
Times Staff Report



Story Tools:

Font Size:

Social Media:

All-state softball honors have been announced. A breakdown of the All-State honors follows.


2013 Kentucky Miss Softball: Ashley Coppage (Harrison County).


Class A, First Team - Audrey Dodd (Reidland); Bethany Edwards (Somerset); Erika Brewer (Menifee County); Haley James (Owensboro Catholic); Hannah Skaggs (Magoffin County); Hope Davidson (Reidland); Kelsey Greer (Glasgow); Lillie Goetz (Owensboro Catholic); Madison Ray (Louisville Holy Cross); Reesa Martin (Nicholas County).


Second Team - Aileah Bartley (Pikeville); Anne Czerwonka (Louisville Collegiate); Brittany Murphy (Owensboro Catholic); Caitlynn Esteves (Jenkins); Hailee Lampley (Livingston Central); Jazzy Howard (Magoffin County); Mercedes Boggs (Jenkins); Neely Quint (Heath); Rachel Marr (Green County); Raylen Walker (Green County).


Third Team: Bailey Alexander (Glasgow); Brianna Scott (Green County); Courtney Walker (Livingston Central); Emily Jenkins (Livingston Central); Hayley Frey (Owensboro Catholic); Jessica Jones (Mclean County); Katelyn Heines (Louisville Holy Cross); Kirschten Roberts (Somerset); Megan Bretz (Nicholas County); Michaela Rose (Barbourville); Rebecca Miller (Louisville Holy Cross); Tayler McMurtrey (Metcalfe County).


Class A Player of the Year: Madison Ray (Louisville Holy Cross).


Class A Coaching Staff of the Year: Reidland.


Class 2A, First Team: Ashley Coppage (Harrison County); Emily Stewart (Boyd County); Hannah Hart (Corbin); Hannah Miniard (Boyle County); Hayley Twyman ( Mercy); Jacqueline Roof (Lone Oak); Jordan McNary ( Hopkins County Central); Kara Howard (Franklin County); Morgan Meyer (Mercy); Morgan Raymer (Bullitt East); Whitney Back (Perry Central).


Second Team: Courtney Galvan (South Oldham); Emmi Thurmond (Franklin Simpson); Jenny Chapman (Lone Oak); Jesslen Upchurch (Wayne County); Jordan Vorbrink (Mercy); Lauren Delong (Johnson Central); Lindsey Renneisen (Bullitt East); Megan Hensley (Ashland); Nikki Hinkley (Bullitt East); Paige Carnes (Edmonson County); Samantha Fitzpatrick (Lawrence County); Shelby Sanders (Franklin County).


Third Team: Chloe Blair (Johnson Central); Destinee Arnold (Bourbon County); Erika Downey (Mercy); Haylee Hamm (East Jessamine); Kelsee Henson (Lone Oak); Kim Barnett (Breathitt County); Kristin Caudill (Lawrence County); Mckenna Brown (Western Hills); Mercedes Stanfield (Bourbon County); Samantha Payne (Rockcastle County); Sarah Kreuter (Lone Oak); Taylor Wheeler (Boyd County).


Class 2A Player of the Year: Hannah Hart (Corbin).


Class 2A Coaching Staff of the Year: Lone Oak.


Class 3A, First Team: Aeron Smith (Greenwood); Angela Adkins (Greenwood); Ashley Nikolao (Meade County); Breanne “Buzz” Ray (Marshall County); Brittany Vaughn (Bowling Green); Elizabeth Moss (Greenwood); Jessica Leanhart (Oldham County); Maggie Glass (Christian County); Michal Luckett (Scott County); Raley Slone (Greenwood).


Second Team: Amber Hyde (South Laurel); Casey Smith (Eastern); Cheyenne Shepherd (Montgomery County); Hagan Burns (South Laurel); Jamie Vescio (Lafayette); Jessica Adell (Ballard); Jessica Wireman (Male); Kathryn Downing (Bowling Green); Kelsey McGuffin (Central Hardin); Marlee Tevis (Scott County).


Third Team: Alex Roberts (Clay County); Gabby Gentry (Barren County); Jordan Lasley (Central Hardin); Kolbi Mitchell (George Rogers Clark); Lex Hull (Ballard); Markie Smith (Muhlenberg County); McKell Oliverio (Ryle); Rebecca Wishnevski (Oldham County); Riley Stokes (Henry Clay); Sara Bibb (Fern Creek); Whitney Conkwright (George Rogers Clark).


Class 3A Player of the Year: Elizabeth Moss (Greenwood).


Class 3A Coaching Staff of the Year: Greenwood.


Comments
comments powered by Disqus



Featured Businesses


Poll



Info Minute



Gas Prices

Prestonsburg Gas Prices provided by GasBuddy.com